Öz İletişim İş Sendikası

Sendika Başkan Yardımcımız Oğuzhan Karslı İle Söyleyişi

UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ!

ALİ KARSLI ABİMİZİN ARDINDAN

(Kıymetli oğlu Sendika Başkan Yardımcımız Oğuzhan Karslı İle Söyleyişi)

 

 

Selâm rüya burcunda dirilen yiğitlere

Ölüm yine şehlâdır ve ândır şimdi ölüm

Selâm, kıyam vaktinde vurulan yiğitlere

Şehadet ufkunda kan revandır şimdi ölüm

 

Selâm, eğilmeyip de kırılan yiğitlere

Zulmü hüsrana gömen isyanımız bir bizim

Damla damla türküdür gözyaşımız bu yerde

Devlere mezar olan destanımız bir bizim

 

Bir istilâ gecesi meydanlara yürüdük

Gökyüzü alev alev yağınca üstümüzden

Tekbirlerle çoğalıp sonsuz yâre yürüdük

Yürüdük salâ vakti karadan ve denizden

Karanlığın kalbine âşikâre yürüdük

 

Nurullah GENÇ

 

Coğrafya ile ilgili kaderi bağlamladığımızda ve ülkemizin bulunduğu konumla irtibatlandırdığımız zaman ‘’ Coğrafya kaderdir ‘’ sözünün anlamını daha iyi anlamış oluyoruz. Cennet vatan ülkemiz tarihte ezelden bugünlere kader çeşitli badireler atlatmıştır. Bu badireler ecdadımızın dahili ve harici düşmanların belirli dönemler içerisinde yaptıkları hain saldırılara karşı dik duruş birlik ve beraberlikle atlatılmıştır.

Bu hain badirelerden birisi de yakın tarihimizde yaşanan 15 Temmuz Kalkışma hareketidir. Ülkemizin milli ve manevi kaynaklarını kullanarak yıllarca beslenen hain terör örgütünün yapmış olduğu kalkışma hareketinde yaşanan gecede tüm dünyaya tankların karşısına çıkarak bir olduğumuzu iri olduğumuzu göstererek hainlerin kurdukları lanetli planlarını Yüce Allah’ın izni ile başlarına yıkmış olduk.

Ülkemizin göz bebeği Gazi Türksat ünvanını alan Türksatımızda bu kalkışmada hainlerin saldırı altında kalmıştı. Ve o saldırı sonucu gözlerini kırpmadan şehit olan abilerimiz ve gazilerimiz oldu. Başta tüm şehitlerimiz olmak üzere Ahmet Özsoy abimize, Ali Karslı abimize Yüce Allah’ tan rahmet gazilerimize de bereketli ömürler niyaz ediyorum.

Şehit abimiz Ali Karslının kıymetli oğlu Sendikamız Genel Başkan Yardımcı Oğuzhan Karslı Bey ile Ali Karslı abiyi Yâd edeceğiz. Genel Başkan Yardımcımıza bizlerin davetini kırmadığı için Öz İletişim İş Sendikası Kültür Sanat Komitesi olarak teşekkürlerimizi sunarız.

 

  • Oğuzhan Bey 15 Temmuz gecesi ile ilgili düşüncelerinizi alabilir miyiz? Ali Abi sizlerle vedalaştı mı?   

15 Temmuz menfur darbe girişimi ülkemizin istiklal ve istikbali vatanımızın ve milletimizin bölünmez bütünlüğünü hedef alan alçak bir girişimdir. Milletin kendilerine düşman unsurlar ile mücadele etmeleri için vermiş oldukları silahları ve diğer askeri ekipmanları kendi milletine karşı kullanan bu hain güruh, milletimizin bağrından kopmuş kahramanlar tarafından müstahak olduğu son ile yüzleşmiştir. Biz de o geceyi ülkemizin stratejik öneme haiz kurumlarından bir tanesi olan Türksat’ta yaşadık ve nihayetinde babam Ali Karslı şehit oldu. Babam o gece son telefon görüşmesinde bizlerle helalleşti ve telefon görüşmemizi sonlandırdık.

  • Oğuzhan Bey Ali Karslı abimiz bir baba olarak anlatmak isterseniz neler söylemek istersiniz?

Benim babam mert adamdı. Dostlarına karşı fedakârdı… Ve mangal gibi yüreği yufka gibi kalbi vardı. Ne mutlu ki babamız ülkemizin istiklal ve istikbali, vatanımızın ve milletimizin bölünmez bütünlüğünü uğruna  şehit oldu. Bu gurur ilanihaye bizlere yeter.

 

  • Babanızın sizlere miras olarak bırakmış olduğu devamlı telkinde bulunduğu bir öğüdü var mıydı?

Babamızın bizlere bırakmış olduğu en büyük miras itibarıdır. Dinine, devletine bağlı, vatansever evlatlar yetiştirmeyi kendisine şiar edinmiş bir babanın oğlu olmak bizlerin sahip olduğu en büyük nimettir.

 

  • Babanızla unutmadığınız bir hatıratınızı anlatabilir misiniz?

 Babam ile yaşamış olduğum her an çok özel ve güzeldi. İçlerinden seçme hakkım olursa 15 Temmuz gecesi kalkışmanın başladığı andan şehit olduğu ana kadar geçen süreçteki görüşmelerimiz benim ömrümde en unutamadığım andır. Çünkü ülkemiz ve milletimiz söz konusu olduğunda babamın nasıl bir kahramanlık yapacağını bizatihi işitme fırsatı buldum ve bu konuda tavrımız nettir. Babamız Ali Karslı şehit olmuştur ama yine ülkemiz ve milletimiz söz konusu olduğunda gözünü kırpmadan şehadete adeta koşacak evlatları var. Bir Ölür Bin Diriliriz elhamdülillah.

  • Son olarak bizlere neler söylemek istersiniz?

Ben sözlerimin sonuna gelirken bu güzel mülakatı gerçekleştiren her zaman kıymetli çalışmalara imza atan sendikamız kültür sanat komitesi başkanı Muhsin Bey başta olmak üzere tüm çalışma arkadaşlarıma hassaten teşekkür ediyorum. Başta şehit babam Ali Karslı olmak üzere tüm şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, gazilerimize de sağlık sıhhat içerisinde uzun ömürler diliyorum. Allah ülkemizi bir daha bu ve benzeri hain teşebbüsler ile sınamasın diyor sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum.

Muhsin KEMİKLİ

Öz İletişim İş Sendikası Kültür Sanat Komite Başkanı